Fox Electronics FXO-LC730-26
FXO-LC730-26 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC730-26
Brief Description
OSCILLATOR XO 26.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC730-26.pdf
Availability of FXO-LC730-26
QUANTITY
FXO-LC730-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC730-26
Internal Part NumberEIS-FXO-LC730-26
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC730-26
Related LinksFXO-LC, FXO-LC730-26 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC730-26 Details Description
Related parts for FXO-LC730-26
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A MT-2 datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POLY CTRLR 10DFN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 4.2MM STR GOLD datasheet.pdf
FLACHSTECKER9,5X1,2 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 82 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO PIN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711 datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf