Fox Electronics FXO-LC735R-24.5454
FXO-LC735R-24.5454 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-24.5454
Brief Description
OSC XO 24.5454MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-24.5454.pdf
Availability of FXO-LC735R-24.5454
QUANTITY
FXO-LC735R-24.5454 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-24.5454
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-24.5454
TypeXO (Standard)
Frequency24.5454MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-24.5454
Related LinksFXO-LC735, FXO-LC735R-24.5454 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-24.5454 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-24.5454
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 5.2"LX15.75"W datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 1% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf