Fox Electronics FXO-LC735R-30
FXO-LC735R-30 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC735R-30
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR XO 30.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC735R-30.pdf
Availability of FXO-LC735R-30
QUANTITY
FXO-LC735R-30 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC735R-30
Internal Part NumberEIS-FXO-LC735R-30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-LC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC735R-30
Related LinksFXO-LC, FXO-LC735R-30 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC735R-30 Details Description
Related parts for FXO-LC735R-30
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16DIP datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 30POS datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT 10A SOLDER datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T SOLDER NONSH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
VAPOR SEAL datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf