Fox Electronics FXO-LC736-106.25
FXO-LC736-106.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736-106.25
Brief Description
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736-106.25.pdf
Availability of FXO-LC736-106.25
QUANTITY
FXO-LC736-106.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736-106.25
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736-106.25
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736-106.25
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC736-106.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736-106.25 Details Description
Related parts for FXO-LC736-106.25
JUMPER-H9991TR/1853 VI/X 12" datasheet.pdf
IC DIFF TRANSCEIVER W/TVS 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 3/8-24 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 84PGA datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZB48 M32 datasheet.pdf
CONN PANEL FEED THRU datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf