Fox Electronics FXO-LC736-161.1328
FXO-LC736-161.1328 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736-161.1328
Brief Description
OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736-161.1328.pdf
Availability of FXO-LC736-161.1328
QUANTITY
FXO-LC736-161.1328 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736-161.1328
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736-161.1328
TypeXO (Standard)
Frequency161.1328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736-161.1328
Related LinksFXO-LC736, FXO-LC736-161.1328 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736-161.1328 Details Description
Related parts for FXO-LC736-161.1328
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TRF3701EVM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
INDICATOR NEON CLEAR PANEL MNT datasheet.pdf
156 KK BKWY HDR POLZ SQP 10POS datasheet.pdf
CONN FIBER SCD 2.4MM datasheet.pdf
RES 0.887 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-5 datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 3SMD datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
Crystal 30.7200MHz 15ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 22PF 10V NP0 1206 datasheet.pdf