Fox Electronics FXO-LC736-167.328
FXO-LC736-167.328 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736-167.328
Brief Description
OSC XO 167.328MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736-167.328.pdf
Availability of FXO-LC736-167.328
QUANTITY
FXO-LC736-167.328 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736-167.328
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736-167.328
TypeXO (Standard)
Frequency167.328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736-167.328
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC736-167.328 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736-167.328 Details Description
Related parts for FXO-LC736-167.328
CARDEDGE 56POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.3MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SOT563 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
TRANS NPN 36V TO92-3 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 15 CKTS LGT 305 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 11 OHM 10% 757W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT PIN datasheet.pdf