Fox Electronics FXO-LC736-311.04
FXO-LC736-311.04 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-LC736-311.04
Brief Description
OSCILLATOR XO 311.04MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
FXO-LC736-311.04.pdf
Availability of FXO-LC736-311.04
QUANTITY
FXO-LC736-311.04 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-LC736-311.04
Internal Part NumberEIS-FXO-LC736-311.04
TypeXO (Standard)
Frequency311.04MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-LC736-311.04
Related LinksFXO-LC73, FXO-LC736-311.04 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-LC736-311.04 Details Description
Related parts for FXO-LC736-311.04
ENCLOSR FOR SWITCH W/AUX ACTUATR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 200MW SOD523 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf