Fox Electronics FXO-PC528-850
FXO-PC528-850 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC528-850
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 850.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC528-850.pdf
Availability of FXO-PC528-850
QUANTITY
FXO-PC528-850 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC528-850
Internal Part NumberEIS-FXO-PC528-850
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC52
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency850MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)72mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC528-850
Related LinksFXO-PC, FXO-PC528-850 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC528-850 Details Description
Related parts for FXO-PC528-850
DIODE MODULE 100V 160A TO249AA datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SOT23-3 datasheet.pdf
RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG62 22AWG 1000' datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET 12-14AAWG ARINC 600 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL PROGR 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.091UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf