Fox Electronics FXO-PC528-850
FXO-PC528-850 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC528-850
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 850.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC528-850.pdf
Availability of FXO-PC528-850
QUANTITY
FXO-PC528-850 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC528-850
Internal Part NumberEIS-FXO-PC528-850
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC52
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency850MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)72mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC528-850
Related LinksFXO-PC, FXO-PC528-850 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC528-850 Details Description
Related parts for FXO-PC528-850
RES SMD 20.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INSULAT BOOT PWR ENT VM/EFM M1S datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
LED RED DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 72POS datasheet.pdf