Fox Electronics FXO-PC535-133.33
FXO-PC535-133.33 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC535-133.33
Brief Description
OSC XO 133.33MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC535-133.33.pdf
Availability of FXO-PC535-133.33
QUANTITY
FXO-PC535-133.33 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC535-133.33
Internal Part NumberEIS-FXO-PC535-133.33
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC535-133.33
Related LinksFXO-PC53, FXO-PC535-133.33 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC535-133.33 Details Description
Related parts for FXO-PC535-133.33
IC SIGNAL COND HYBRID 28-DIP datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 5.5NS 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D B/T datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf