Fox Electronics FXO-PC535-156.25
FXO-PC535-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC535-156.25
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC535-156.25.pdf
Availability of FXO-PC535-156.25
QUANTITY
FXO-PC535-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC535-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-PC535-156.25
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC535-156.25
Related LinksFXO-PC53, FXO-PC535-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC535-156.25 Details Description
Related parts for FXO-PC535-156.25
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU QUAD SOT23-6 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 22POS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS PIN datasheet.pdf
FLANGED END PANELS 10/PACK datasheet.pdf
BOX S STEEL 21.65"L X 13.78"W datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W T18 datasheet.pdf