Fox Electronics FXO-PC535-622.08
FXO-PC535-622.08 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC535-622.08
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC535-622.08.pdf
Availability of FXO-PC535-622.08
QUANTITY
FXO-PC535-622.08 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC535-622.08
Internal Part NumberEIS-FXO-PC535-622.08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC535-622.08
Related LinksFXO-PC53, FXO-PC535-622.08 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC535-622.08 Details Description
Related parts for FXO-PC535-622.08
LED RED 626NM WTR CLR LOPRO SMD datasheet.pdf
IC PROM SER 100000 C-TEMP 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 92POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 BELL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 79A LFPAK datasheet.pdf