Fox Electronics FXO-PC535-622.08
FXO-PC535-622.08 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC535-622.08
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC535-622.08.pdf
Availability of FXO-PC535-622.08
QUANTITY
FXO-PC535-622.08 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC535-622.08
Internal Part NumberEIS-FXO-PC535-622.08
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC535-622.08
Related LinksFXO-PC53, FXO-PC535-622.08 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC535-622.08 Details Description
Related parts for FXO-PC535-622.08
DIODE ARRAY GP 500V 30A TO220AB datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
TEST POINT PC MULTI PURPOSE BLUE datasheet.pdf
SPIRAL WRAP 0.38"X100' POLY BLK datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 84CPGA datasheet.pdf
IC FPGA 178 I/O 256FBGA datasheet.pdf
8321-8 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf