Fox Electronics FXO-PC535R-622.08
FXO-PC535R-622.08 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC535R-622.08
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC535R-622.08.pdf
Availability of FXO-PC535R-622.08
QUANTITY
FXO-PC535R-622.08 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC535R-622.08
Internal Part NumberEIS-FXO-PC535R-622.08
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC535R-622.08
Related LinksFXO-PC53, FXO-PC535R-622.08 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC535R-622.08 Details Description
Related parts for FXO-PC535R-622.08
SWITCH TOGGLE SP3T 0.5VA 28V datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 220UF 10% 600VDC SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.6 OHM 10% 1109W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf