Fox Electronics FXO-PC536-100
FXO-PC536-100 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC536-100
Brief Description
OSC XO 100.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC536-100.pdf
Availability of FXO-PC536-100
QUANTITY
FXO-PC536-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC536-100
Internal Part NumberEIS-FXO-PC536-100
TypeXO (Standard)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC536-100
Related LinksFXO-PC, FXO-PC536-100 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC536-100 Details Description
Related parts for FXO-PC536-100
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf
RES MO 2W 9.1K OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 6POS THRUHL datasheet.pdf