Fox Electronics FXO-PC536R-125
FXO-PC536R-125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC536R-125
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC536R-125.pdf
Availability of FXO-PC536R-125
QUANTITY
FXO-PC536R-125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC536R-125
Internal Part NumberEIS-FXO-PC536R-125
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC536R-125
Related LinksFXO-PC5, FXO-PC536R-125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC536R-125 Details Description
Related parts for FXO-PC536R-125
EVAL MOD FOR SN65CML100DGK datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF REC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS VERT 10GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
100-POE4 datasheet.pdf
BACC 8C 8#16 PIN RECP NI datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 90A 12V datasheet.pdf