Fox Electronics FXO-PC536R-850
FXO-PC536R-850 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC536R-850
Brief Description
OSC XO 850.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC536R-850.pdf
Availability of FXO-PC536R-850
QUANTITY
FXO-PC536R-850 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC536R-850
Internal Part NumberEIS-FXO-PC536R-850
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC53
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency850MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC536R-850
Related LinksFXO-PC5, FXO-PC536R-850 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC536R-850 Details Description
Related parts for FXO-PC536R-850
IC INVERTER HEX CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD datasheet.pdf
IC BUFFER CLK 5OUT 3.3V 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf