Fox Electronics FXO-PC725R-156.25
FXO-PC725R-156.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC725R-156.25
Brief Description
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC725R-156.25.pdf
Availability of FXO-PC725R-156.25
QUANTITY
FXO-PC725R-156.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC725R-156.25
Internal Part NumberEIS-FXO-PC725R-156.25
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC72
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)41mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC725R-156.25
Related LinksFXO-PC72, FXO-PC725R-156.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC725R-156.25 Details Description
Related parts for FXO-PC725R-156.25
RES SMD 820K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 5.8A 8SO datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
DIN-SIGNAL Q064FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
CONN HSG 5POS 2.5MM R/A B-IN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf