Fox Electronics FXO-PC730-267
FXO-PC730-267 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730-267
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 267.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730-267.pdf
Availability of FXO-PC730-267
QUANTITY
FXO-PC730-267 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730-267
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730-267
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXpressO™ Series Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency267MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730-267
Related LinksFXO-PC, FXO-PC730-267 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730-267 Details Description
Related parts for FXO-PC730-267
CONN MINI-D 50POS VERT RECPT datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 48VFBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 50mA Signage 10-MSOP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS SO16 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf