Fox Electronics FXO-PC730-48
FXO-PC730-48 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730-48
Brief Description
OSC XO 48.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730-48.pdf
Availability of FXO-PC730-48
QUANTITY
FXO-PC730-48 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730-48
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730-48
TypeXO (Standard)
Frequency48MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730-48
Related LinksFXO-PC, FXO-PC730-48 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730-48 Details Description
Related parts for FXO-PC730-48
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 MULTICH 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY PG21 datasheet.pdf
VHDM BACKPLANE 6R 10C OPEN 50U A datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 40A datasheet.pdf