Fox Electronics FXO-PC730-480
FXO-PC730-480 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730-480
Brief Description
OSC XO 480.000MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730-480.pdf
Availability of FXO-PC730-480
QUANTITY
FXO-PC730-480 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730-480
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730-480
TypeXO (Standard)
Frequency480MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730-480
Related LinksFXO-PC, FXO-PC730-480 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730-480 Details Description
Related parts for FXO-PC730-480
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 145VWM 234VC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS DL.05" PCB/SMD datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-HTSSOP datasheet.pdf
IGBT 1200V 3.2A 28W TO252-3 datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 27K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RS 2.5 5MM PITCH 4CCT NO KEYING datasheet.pdf
EVAL MOD HOT-SWAP CTRLR 12A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf