Fox Electronics FXO-PC730R-644.5313
FXO-PC730R-644.5313 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC730R-644.5313
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 644.5313MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC730R-644.5313.pdf
Availability of FXO-PC730R-644.5313
QUANTITY
FXO-PC730R-644.5313 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC730R-644.5313
Internal Part NumberEIS-FXO-PC730R-644.5313
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXpressO™ Series Oscillators
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency644.5313MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC730R-644.5313
Related LinksFXO-PC730, FXO-PC730R-644.5313 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC730R-644.5313 Details Description
Related parts for FXO-PC730R-644.5313
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 46POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
LED MT SR VERT 29MM 3MM 2LD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 909 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf