Fox Electronics FXO-PC735-156.52
FXO-PC735-156.52 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC735-156.52
Brief Description
OSC XO 156.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC735-156.52.pdf
Availability of FXO-PC735-156.52
QUANTITY
FXO-PC735-156.52 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC735-156.52
Internal Part NumberEIS-FXO-PC735-156.52
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductXpressO™ Series Oscillators
FamilyOscillators
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency156.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC735-156.52
Related LinksFXO-PC73, FXO-PC735-156.52 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC735-156.52 Details Description
Related parts for FXO-PC735-156.52
IC 8051 MCU 4K FLASH 11MLP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 29POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
SERVO DRIVE 3KW 460V G5 SERIES datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 10V 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf