Fox Electronics FXO-PC735RFC-106.25
FXO-PC735RFC-106.25 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC735RFC-106.25
Brief Description
OSC XO 106.25MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC735RFC-106.25.pdf
Availability of FXO-PC735RFC-106.25
QUANTITY
FXO-PC735RFC-106.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC735RFC-106.25
Internal Part NumberEIS-FXO-PC735RFC-106.25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductApplication-Specific XpressO Oscillators
XpressO™ Series Oscillators
Standard Package1,000
SeriesXPRESSO™ FXO-PC73
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency106.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC735RFC-106.25
Related LinksFXO-PC735, FXO-PC735RFC-106.25 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC735RFC-106.25 Details Description
Related parts for FXO-PC735RFC-106.25
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 NYLON 3/4" datasheet.pdf
IC 2.72V 15% TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 32.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS SP-NO 120MA 4-SMD datasheet.pdf