Fox Electronics FXO-PC736-161.1328
FXO-PC736-161.1328 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC736-161.1328
Brief Description
OSC XO 161.1328MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC736-161.1328.pdf
Availability of FXO-PC736-161.1328
QUANTITY
FXO-PC736-161.1328 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC736-161.1328
Internal Part NumberEIS-FXO-PC736-161.1328
TypeXO (Standard)
Frequency161.1328MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC736-161.1328
Related LinksFXO-PC736, FXO-PC736-161.1328 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC736-161.1328 Details Description
Related parts for FXO-PC736-161.1328
IC DRIVER HIGH/LOW DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP THIN FILM 33PF 25V 0805 datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 5V datasheet.pdf