Fox Electronics FXO-PC736-622.08
FXO-PC736-622.08 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC736-622.08
Brief Description
OSC XO 622.08MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC736-622.08.pdf
Availability of FXO-PC736-622.08
QUANTITY
FXO-PC736-622.08 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC736-622.08
Internal Part NumberEIS-FXO-PC736-622.08
TypeXO (Standard)
Frequency622.08MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC736-622.08
Related LinksFXO-PC73, FXO-PC736-622.08 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC736-622.08 Details Description
Related parts for FXO-PC736-622.08
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 240V datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
KEYPAD NO BTN 3X4 SEALED datasheet.pdf
RES 619 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP GREEN 530NM 26.8LM SMD datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC DO202AA datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V/SELECTABLE 10SIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf