Fox Electronics FXO-PC738-132.8125
FXO-PC738-132.8125 picture photo
Mfg. Part Number
FXO-PC738-132.8125
Brief Description
OSC XO 132.8125MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
FXO-PC738-132.8125.pdf
Availability of FXO-PC738-132.8125
QUANTITY
FXO-PC738-132.8125 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXO-PC738-132.8125
Internal Part NumberEIS-FXO-PC738-132.8125
TypeXO (Standard)
Frequency132.8125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)120mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXO-PC738-132.8125
Related LinksFXO-PC738, FXO-PC738-132.8125 Datasheet, Fox Electronics Distributor
FXO-PC738-132.8125 Details Description
Related parts for FXO-PC738-132.8125
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.1K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 10POS W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS W/O KEY AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf