Amphenol Pcd FXPT17200
FXPT17200 picture photo
Mfg. Part Number
FXPT17200
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 34POS 5.08MM
Datasheet Download
FXPT17200.pdf
Availability of FXPT17200
QUANTITY
FXPT17200 Order Process
Ship out your order
Specifications of FXPT17200
Internal Part NumberEIS-FXPT17200
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions17
Positions Per Level8, 9
Number of Levels2
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorBlack
Operating Temperature105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FXPT17200
Related LinksFXPT, FXPT17200 Datasheet, Amphenol Pcd Distributor
FXPT17200 Details Description
Related parts for FXPT17200
CONN RCPT 13POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 300MA 1.2 OHM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
LMZFL 5/8/135 3.5 GN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator 1A (Switch) Backlight SOT-23-5 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SSL RCPT HSG 2POS 1.8MM datasheet.pdf