TE Connectivity Measurement Specialties G-NSDMG-025
G-NSDMG-025 picture photo
Mfg. Part Number
G-NSDMG-025
Manufacturer
Product Category
Inclinometers
Brief Description
INCLINOMETER
Datasheet Download
G-NSDMG-025.pdf
Availability of G-NSDMG-025
QUANTITY
G-NSDMG-025 Order Process
Ship out your order
Specifications of G-NSDMG-025
Internal Part NumberEIS-G-NSDMG-025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2
Category Sensors, Transducers
FamilyInclinometers
SeriesD
AxisX, Y
Measuring Range±30°
Sensitivity-
Bandwidth-
Voltage Rating10 V ~ 30 V
Output TypeAnalog
InterfaceSerial
Package / CaseModule
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G-NSDMG-025
Related LinksG-NSD, G-NSDMG-025 Datasheet, TE Connectivity Measurement Specialties Distributor
G-NSDMG-025 Details Description
Related parts for G-NSDMG-025
JACK STEREO FOR 2.5MM PLUG SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 32WQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
FUSE CLASS J T/D 4.5A 600V datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf