Mechatronics Fan Group G1225S12B-FSR
G1225S12B-FSR picture photo
Mfg. Part Number
G1225S12B-FSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC
Datasheet Download
G1225S12B-FSR.pdf
Availability of G1225S12B-FSR
QUANTITY
G1225S12B-FSR Order Process
Ship out your order
Specifications of G1225S12B-FSR
Internal Part NumberEIS-G1225S12B-FSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G1225S12B-FSR
Related LinksG1225S, G1225S12B-FSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G1225S12B-FSR Details Description
Related parts for G1225S12B-FSR
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MICRO 25POS SKT 20" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN TERM HSG O/RAMP 10POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 988K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2975K 4SMD datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf