Mechatronics Fan Group G1238M12B1-FSR
G1238M12B1-FSR picture photo
Mfg. Part Number
G1238M12B1-FSR
Manufacturer
Product Category
DC Fans
Brief Description
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC
Datasheet Download
G1238M12B1-FSR.pdf
Availability of G1238M12B1-FSR
QUANTITY
G1238M12B1-FSR Order Process
Ship out your order
Specifications of G1238M12B1-FSR
Internal Part NumberEIS-G1238M12B1-FSR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Fans, Thermal Management
FamilyDC Fans
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G1238M12B1-FSR
Related LinksG1238M1, G1238M12B1-FSR Datasheet, Mechatronics Fan Group Distributor
G1238M12B1-FSR Details Description
Related parts for G1238M12B1-FSR
TERM BLOCK RCPT 24POS VERT 5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
IC DDR2 SDRAM 256M 2.5NS 84WBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 250V AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC SMAJ datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf