Harwin Inc. G125-2041696L0
G125-2041696L0 picture photo
Mfg. Part Number
G125-2041696L0
Brief Description
1.25MM F HSG 2X8 POS
Datasheet Download
G125-2041696L0.pdf
Availability of G125-2041696L0
QUANTITY
G125-2041696L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-2041696L0
Internal Part NumberEIS-G125-2041696L0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-2041696L0
Related LinksG125-20, G125-2041696L0 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-2041696L0 Details Description
Related parts for G125-2041696L0
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC RCV RS232 QUAD 120KBPS 14SOIC datasheet.pdf
ANALOG COLOR PES GENERAL datasheet.pdf
RES SMD 5.49M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
VARISTOR 819V 6KA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf