Harwin Inc. G125-2042696L0
G125-2042696L0 picture photo
Mfg. Part Number
G125-2042696L0
Brief Description
1.25MM F HSG 2X13 POS
Datasheet Download
G125-2042696L0.pdf
Availability of G125-2042696L0
QUANTITY
G125-2042696L0 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-2042696L0
Internal Part NumberEIS-G125-2042696L0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-2042696L0
Related LinksG125-20, G125-2042696L0 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-2042696L0 Details Description
Related parts for G125-2042696L0
RES SMD 182 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 150V 0605 datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
CONN IDC 8POS 2.54MM 26AWG TIN datasheet.pdf
RES 37.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3:5 3.1GHZ 32WQFN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2.54MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf