Harwin Inc. G125-3042696L4
G125-3042696L4 picture photo
Mfg. Part Number
G125-3042696L4
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
1.25MM M HSG 2X13 POS LAT
Datasheet Download
G125-3042696L4.pdf
Availability of G125-3042696L4
QUANTITY
G125-3042696L4 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-3042696L4
Internal Part NumberEIS-G125-3042696L4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesGecko
PackagingBulk
Connector TypeHeader
Contact TypeMale Pin
Number of Positions26
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLatch Lock
Color-
FeaturesPotting Wall
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-3042696L4
Related LinksG125-30, G125-3042696L4 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-3042696L4 Details Description
Related parts for G125-3042696L4
IC DRVR XFRMR CMOS PCMCIA 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH KEY ROUND 3-POS DPDT datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 14SO datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X38.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT 48TSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RING/HI-TEMP/VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf