Harwin Inc. G125-FW10300F94
G125-FW10300F94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-FW10300F94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM F/F ON 26AWG 300MM
Datasheet Download
G125-FW10300F94.pdf
Availability of G125-FW10300F94
QUANTITY
G125-FW10300F94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-FW10300F94
Internal Part NumberEIS-G125-FW10300F94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndSocket to Socket
Length11.8" (300mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-FW10300F94
Related LinksG125-FW, G125-FW10300F94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-FW10300F94 Details Description
Related parts for G125-FW10300F94
BRD SPT EDGE HOLD SNAP RIVET 1" datasheet.pdf
CONN SPRING 57POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 65MA TO92-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
BLOWN FIBER CNCTR TUBE 2-5MM datasheet.pdf
IC FREQ DIVIDER DC-12GHZ datasheet.pdf
350 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf