Harwin Inc. G125-FW30300F94
G125-FW30300F94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-FW30300F94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM F/F ON 30AWG 300MM
Datasheet Download
G125-FW30300F94.pdf
Availability of G125-FW30300F94
QUANTITY
G125-FW30300F94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-FW30300F94
Internal Part NumberEIS-G125-FW30300F94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndSocket to Socket
Length11.8" (300mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-FW30300F94
Related LinksG125-FW, G125-FW30300F94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-FW30300F94 Details Description
Related parts for G125-FW30300F94
CONN HDR AMP-IN 3POS NATURAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 2.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 220POS datasheet.pdf
AS-INTERFACE DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf