Harwin Inc. G125-FW40450L94
G125-FW40450L94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-FW40450L94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM F ON 32AWG 450MM
Datasheet Download
G125-FW40450L94.pdf
Availability of G125-FW40450L94
QUANTITY
G125-FW40450L94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-FW40450L94
Internal Part NumberEIS-G125-FW40450L94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndSocket to Cable (Round)
Length17.7" (450mm)
Wire Gauge32 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-FW40450L94
Related LinksG125-FW, G125-FW40450L94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-FW40450L94 Details Description
Related parts for G125-FW40450L94
IC SHIFT REG 8BIT SI-PO 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP 1.5F -20% +80% 5V T/H datasheet.pdf