Harwin Inc. G125-MV13405L0R
G125-MV13405L0R picture photo
Mfg. Part Number
G125-MV13405L0R
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.25MM M HSG 34POS
Datasheet Download
G125-MV13405L0R.pdf
Availability of G125-MV13405L0R
QUANTITY
G125-MV13405L0R Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MV13405L0R
Internal Part NumberEIS-G125-MV13405L0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesGecko
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorGreen
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MV13405L0R
Related LinksG125-MV, G125-MV13405L0R Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MV13405L0R Details Description
Related parts for G125-MV13405L0R
IC LATCH HALL EFFECT 3SIP datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 3.9K OHM 5% datasheet.pdf
MODEM SOCKET GPRS QUAD-BAND GSM datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWAY 16POS DL TIN datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 1411 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 12POS datasheet.pdf
DIP CABLE 40POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A datasheet.pdf