Harwin Inc. G125-MV23405L2R
G125-MV23405L2R picture photo
Mfg. Part Number
G125-MV23405L2R
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.25MM M HSG 34POS
Datasheet Download
G125-MV23405L2R.pdf
Availability of G125-MV23405L2R
QUANTITY
G125-MV23405L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MV23405L2R
Internal Part NumberEIS-G125-MV23405L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package250
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesGecko
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.049" (1.25mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorGreen
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MV23405L2R
Related LinksG125-MV, G125-MV23405L2R Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MV23405L2R Details Description
Related parts for G125-MV23405L2R
TRANS NPN 300V 0.2A SOT323 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.8V 10MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN +/-12V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SINGLE WIRE SPLICE, SIZE 16, WC datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf