Harwin Inc. G125-MW10150M94
G125-MW10150M94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-MW10150M94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM M/M ON 26AWG 150MM
Datasheet Download
G125-MW10150M94.pdf
Availability of G125-MW10150M94
QUANTITY
G125-MW10150M94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MW10150M94
Internal Part NumberEIS-G125-MW10150M94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndPin to Pin
Length5.9" (150mm)
Wire Gauge26 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MW10150M94
Related LinksG125-MW, G125-MW10150M94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MW10150M94 Details Description
Related parts for G125-MW10150M94
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 430 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED MINI BAYO T3 1/4 28V GREEN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SCKT datasheet.pdf