Harwin Inc. G125-MW30300F94
G125-MW30300F94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-MW30300F94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM M/F ON 30AWG 300MM
Datasheet Download
G125-MW30300F94.pdf
Availability of G125-MW30300F94
QUANTITY
G125-MW30300F94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MW30300F94
Internal Part NumberEIS-G125-MW30300F94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndPin to Socket
Length11.8" (300mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MW30300F94
Related LinksG125-MW, G125-MW30300F94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MW30300F94 Details Description
Related parts for G125-MW30300F94
CONN HEADER 64POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 100MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
RES 220 OHM 1/2W .02% AXIAL datasheet.pdf
FR PLUNGER RET NON CARRIER CUTOF datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0091UF RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 16V X7R 1206 datasheet.pdf
24-bit, 96kHz ADC with 8 Channel I/P Multiplexer IC datasheet.pdf