Harwin Inc. G125-MW30300M94
G125-MW30300M94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-MW30300M94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM M/M ON 30AWG 300MM
Datasheet Download
G125-MW30300M94.pdf
Availability of G125-MW30300M94
QUANTITY
G125-MW30300M94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MW30300M94
Internal Part NumberEIS-G125-MW30300M94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndPin to Pin
Length11.8" (300mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MW30300M94
Related LinksG125-MW, G125-MW30300M94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MW30300M94 Details Description
Related parts for G125-MW30300M94
IDC CABLE - MKS20K/MC20M/MCG20K datasheet.pdf
IC DSP CONTROLLER 32BIT 144-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS R/A SHORT T datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 12POS datasheet.pdf
RES 25 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
PAC-RX3I-RV12-V0 CBL ASSY datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB RDIMM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 75W datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 60V AXIAL datasheet.pdf