Harwin Inc. G125-MW30450L94
G125-MW30450L94 picture photo
Mfg. Part Number
G125-MW30450L94
Manufacturer
Product Category
Jumper Wires, Pre-Crimped
Brief Description
1.25MM M ON 30AWG 450MM
Datasheet Download
G125-MW30450L94.pdf
Availability of G125-MW30450L94
QUANTITY
G125-MW30450L94 Order Process
Ship out your order
Specifications of G125-MW30450L94
Internal Part NumberEIS-G125-MW30450L94
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGecko Micro-Miniature Connectors
Featured Productgecko-high-reliability-connectors
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyJumper Wires, Pre-Crimped
SeriesGecko
Contact EndPin to Cable (Round)
Length17.7" (450mm)
Wire Gauge30 AWG
Contact FinishGold
ColorWhite
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Number of Rows1
Number of Conductors1
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G125-MW30450L94
Related LinksG125-MW, G125-MW30450L94 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
G125-MW30450L94 Details Description
Related parts for G125-MW30450L94
FIXED IND 3.3UH 1.44A 86.2 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 250MW SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 12pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf