Vishay/BCcomponents G22041431009J4C000
G22041431009J4C000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041431009J4C000
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 10 OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041431009J4C000.pdf
Availability of G22041431009J4C000
QUANTITY
G22041431009J4C000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041431009J4C000
Internal Part NumberEIS-G22041431009J4C000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesG200
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041431009J4C000
Related LinksG22041431, G22041431009J4C000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041431009J4C000 Details Description
Related parts for G22041431009J4C000
IC UP-COUNTER BCD DUAL 16-DIP datasheet.pdf
CONN GUIDE SOCKET CENTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
CONN ENCLOSURE SIZE 8 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO-214AC datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf