Vishay/BCcomponents G22041433900J4C000
G22041433900J4C000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041433900J4C000
Brief Description
RES 390 OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041433900J4C000.pdf
Availability of G22041433900J4C000
QUANTITY
G22041433900J4C000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041433900J4C000
Internal Part NumberEIS-G22041433900J4C000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041433900J4C000
Related LinksG22041433, G22041433900J4C000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041433900J4C000 Details Description
Related parts for G22041433900J4C000
LED GREEN CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 2MM TIN-LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14.3 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 18POS datasheet.pdf