Vishay/BCcomponents G22041434709J4C000
G22041434709J4C000 picture photo
Mfg. Part Number
G22041434709J4C000
Brief Description
RES 47 OHM 5% WW
Datasheet Download
G22041434709J4C000.pdf
Availability of G22041434709J4C000
QUANTITY
G22041434709J4C000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G22041434709J4C000
Internal Part NumberEIS-G22041434709J4C000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)4W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.224" Dia x 0.512" L (5.70mm x 13.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G22041434709J4C000
Related LinksG22041434, G22041434709J4C000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G22041434709J4C000 Details Description
Related parts for G22041434709J4C000
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ 10S DELAY ON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 23 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
DC/DC CONV 1W SMD DUAL OUT datasheet.pdf
24-bit, 192kHz 8-Channel DAC IC datasheet.pdf