Vishay/BCcomponents G27094734700JLA000
G27094734700JLA000 picture photo
Mfg. Part Number
G27094734700JLA000
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 470 OHM 5% WW
Datasheet Download
G27094734700JLA000.pdf
Availability of G27094734700JLA000
QUANTITY
G27094734700JLA000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G27094734700JLA000
Internal Part NumberEIS-G27094734700JLA000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesG200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)17W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.413" Dia x 1.941" L (10.49mm x 49.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G27094734700JLA000
Related LinksG27094734, G27094734700JLA000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G27094734700JLA000 Details Description
Related parts for G27094734700JLA000
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SSD 352GB SCSI datasheet.pdf
TVS DIODE 260VWM 437.54VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 20M datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
LED MOD PIXUS STAR 3000K WHITE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf