Vishay/BCcomponents G27094734700JLA000
G27094734700JLA000 picture photo
Mfg. Part Number
G27094734700JLA000
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 470 OHM 5% WW
Datasheet Download
G27094734700JLA000.pdf
Availability of G27094734700JLA000
QUANTITY
G27094734700JLA000 Order Process
Ship out your order
Specifications of G27094734700JLA000
Internal Part NumberEIS-G27094734700JLA000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesG200
PackagingBulk
Resistance (Ohms)470
Tolerance±5%
Power (Watts)17W
CompositionWirewound
Features-
Temperature Coefficient100/ +180ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.413" Dia x 1.941" L (10.49mm x 49.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G27094734700JLA000
Related LinksG27094734, G27094734700JLA000 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
G27094734700JLA000 Details Description
Related parts for G27094734700JLA000
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
Accelerometer MEMS MOTION SENSOR X Y Z Axis LGA-12 new arrival stocks datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf