Omron Automation & Safety G3PH-2150B DC5-24
G3PH-2150B DC5-24 picture photo
Mfg. Part Number
G3PH-2150B DC5-24
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR SPST 150A 5-24VDC IN
Datasheet Download
G3PH-2150B DC5-24.pdf
Availability of G3PH-2150B DC5-24
QUANTITY
G3PH-2150B DC5-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3PH-2150B DC5-24
Internal Part NumberEIS-G3PH-2150B DC5-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesG3PH
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC, Zero Cross
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load100 ~ 240 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3PH-2150B DC5-24
Related LinksG3PH-215, G3PH-2150B DC5-24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3PH-2150B DC5-24 Details Description
Related parts for G3PH-2150B DC5-24
CONN HEADR BRKWAY .100 48POS STR datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-6 datasheet.pdf
IC INTERFACE CARD 28SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 4.7K OHM SMT 0402 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 50POS .050" datasheet.pdf
IC INTEGRATED PC CARD 216-BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 45K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT PIN datasheet.pdf