Omron Automation & Safety G3PH-2150BL DC5-24
G3PH-2150BL DC5-24 picture photo
Mfg. Part Number
G3PH-2150BL DC5-24
Manufacturer
Product Category
Solid State Relays
Brief Description
RELAY SSR SPST 150A 5-24VDC IN
Datasheet Download
G3PH-2150BL DC5-24.pdf
Availability of G3PH-2150BL DC5-24
QUANTITY
G3PH-2150BL DC5-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of G3PH-2150BL DC5-24
Internal Part NumberEIS-G3PH-2150BL DC5-24
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Nameplate May/2015
Standard Package1
Category Relays
FamilySolid State Relays
SeriesG3PH
PackagingBulk
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Output TypeAC
On-State Resistance-
Load Current150A
Voltage - Input5 ~ 24VDC
Voltage - Load100 ~ 240 V
Mounting TypeChassis Mount or Panel Mount
Termination StyleScrew Terminal
Package / CaseSSR with Integrated Heat Sink
Supplier Device Package-
Relay TypeRelay
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)G3PH-2150BL DC5-24
Related LinksG3PH-2150, G3PH-2150BL DC5-24 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
G3PH-2150BL DC5-24 Details Description
Related parts for G3PH-2150BL DC5-24
I/O MOUNTING BOARD G5 32POS datasheet.pdf
IC DELAY LINE 10TAP 250NS 16SOIC datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 125PSI 4VDC datasheet.pdf
IC REG SW STEPDOWN 5V HP 16SSOP datasheet.pdf
HEX SEAL NUT 3/4" STEEL 1/2-13 datasheet.pdf
POT 10K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ32B datasheet.pdf
PATCH CORD CAT6 5E ORANGE datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT RECP datasheet.pdf
4700UF 16V 21X38MM 125C 8000H datasheet.pdf